Ugróbéka

Ugróbéka

Kinek az igénye? (3. rész)

Kiegészítések I.

2020. november 28. - Ugróbéka anyukája

Ha az első két részt még nem olvastad: "Kinek az igénye? (1. rész)"; "Kinek az igénye? (2. rész)" Még sok gondolat jutott eszembe a témával kapcsolatban, azonban sehogy sem tudtam beilleszteni az eddig írt, szépen összeszedett és egymásba fűzött bekezdések közé, ezért ezeket újabb láncba rendeztem,…

Tovább

Kinek az igénye? (2. rész)

Ha az első részt még nem olvastad: "Kinek az igénye? (1. rész)" Ez az igény szerinti szoptatás nagyon jól hangzik, szépen felépített, csupán szerintem lehetetlen kivitelezni. De hát ki mit tud belőle betartani, vagy mit nevez annak, biztosan ezzel kapcsolatban is eltérő vélemények vannak. Ám amit a…

Tovább

Kinek az igénye? (1. rész)

Fogalmam sincs, mikor fogalmazódott meg bennem, hogy igény szerint fogom szoptatni a kislányt. Talán csak a születése után, vagy a kórházból való megérkezésünket követően. Szerintem nem is tudatosult bennem, esetleg később, és valójában azt sem tudtam, hogy ez mit jelent. Itthon kezdtem el…

Tovább

Megfázott vagy nem?

Áron ötödik napja ment óvodába, amikor hazaértünk után nem sokkal – még a védőnő jött hozzánk Annát megnézni – megszólalt a telefonom. Éppen elpihentem volna, amikor egy határozott hang azt mondja a vonal másik végén, hogy azonnal menjek a kisfiamért. A lehető legrövidebb időn belül vigyem el.…

Tovább

Ötletszerűség vagy ösztönösség?

Egy kisbabával kapcsolatban nap mint nap felmerülnek megoldandó problémák, olyanok is, amikkel még nem találkoztunk, akkor is, ha már nem az első gyermekünkről van szó. És akkor sem biztos, hogy tudjuk, hogy mit kell tennünk, ha már a másik manónál kitaláltuk a megfejtést, vagy elmúlt magától a…

Tovább

Kezdeti döccenők (3. rész)

Ha az első két részt még nem olvastad: "Kezdeti döccenők (1. rész)"; "Kezdeti döccenők (2. rész)" Mindezekből és az Áronnál tapasztaltakból kiindulva azt kell megállapítanom, hogy néha igenis van létjogosultsága a tápszernek, és a régi viszonyok között ugyanez a helyzet a cukros teával is. Hiszen…

Tovább

Kezdeti döccenők (2. rész)

Ha az első részt még nem olvastad: "Kezdeti döccenők (1. rész)" Másnap még újra megismétlődött az „addig kísérletezünk, amíg bírunk” című történet, aztán már a védőnő állított meg a folyosón, hogy ez így nem mehet tovább. Akkor még sikerült lehiggasztania a kislányt, miközben én mellre tettem, ő…

Tovább

Kezdeti döccenők (1. rész)

Természetesen az első időkben mindenkinek adódnak nehézségei egy kisbabával kapcsolatban, vagy akinek nem, az vagy nagyon szerencsés, vagy bébiszittere (állandó segítsége) van, vagy csodaanya, vagy igen tökéletes gyermekkel rendelkezik, vagy nem mond igazat.

Tovább

A kórtermek rejtélyes hangjai

Elsősorban nem arra gondolok, amikor a szobatársad – vagy akár te magad – elmész WC-re, ami már a szobához tartozik, bár időközben szembesülsz vele, hogy a melletettek lévő teremhez is ez kapcsolódik, és vagy rányitod valakire az ajtót, vagy fordítva, vagy nem tudsz bemenni, mert a másik oldalról…

Tovább

Második császár (2. rész)

Ha az első részt még nem olvastad: "Második császár (1. rész)" Ami pozitívum, és már előre megkérdeztem és „engedélyt kértem rá”, hogy megkaphassam a császármetszés után is, és az édesapja utána ott lehessen velem és a kicsivel. Apa kapta meg először a kislányt, aztán a szülésznő segített a…

Tovább
süti beállítások módosítása